Записатися на прийом
Залиште свої дані і ми вам передзвонимо

Hallux valgus

Про діагноз

Hallux valgus - це прогресуюча деформація стопи, при якій страждає перший плюсне-фаланговий суглоб, що супроводжується значним порушенням його функції та болем у стопі.

Суглоб поступово змінюється (так звана медіальна девіація першого плюсне-фалангового суглоба), що є результатом відведення першої плюсневої кістки, тоді як фаланги перебувають у стані приведення. Це призводить до розростання тканин на внутрішній поверхні суглоба. На останній стадії це призводить до болю та порушення функції: зміна ходьби, зміщення центру тяжіння латерально і назад, пізнє піднесення п'яти, погіршення балансу при стоянні на одній нозі, пронаціональна деформація. Зустрічається як у чоловіків, так і у жінок (23% у людей віком 18-65 років та 35.7% у людей старших 65 років). Найчастіше зустрічається у жінок (30% у жінок, 13% у чоловіків) та людей похилого віку (35.7%).

Hallux valgus буває трьох ступенів. Консервативне лікування проводять, поки хвороба має перший або другий ступені. На третьому ступені захворювання рекомендовано оперативне втручання.

Методи лікування

1 Медикаментозна терапія
комплексна медикаментозна терапія. Нестероїдні протизапальні препарати та кортикостероїди призначаються для покращення рухливості суглобів, зняття болю та усунення запального процесу. Ліки мають багато побічних ефектів, тому велике значення має правильність дозування.
2 Фізіотерапевтичні процедури;
  • магнітотерапія;
  • ударно-хвильова терапія.
3 Лікувальна фізкультура
  • спеціальні комплекси лікувальної фізкультури;
  • ізометрична кінезіотерапія - індивідуальні гімнастичні техніки/вправи, за показаннями з елементами суглобового масажу.
4 Кінезіотейпування
Записатися на прийом
Натискаючи «Записатися», ви погоджуєтесь з умовами використання сайту
Послуги
Центр
© 2009–2022, Центр відновлення хребта та реабілітації
Публічна оферта
Центр відновлення хребта та реабілітації